В останню п’ятницю листопада проходить Чорна п’ятниця, коли всі торгові точки пропонують великі знижки на свої товари. Але чи дійсно це так? Як це стати жертвою маніпуляцій?
Пише Інформатор з посиланням на Головне управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області.
Цього року Чорна п’ятниця припадає на 24 листопада. Багато магазинів роблять потужну рекламу, аби заоохотити клієнтів. Але не завжди реклама є дійсністю, часто магазини переклеюють цінників на передодні та просто завищують ціни, щоб саме в п’ятницю під виглядом суперової знижки продати товар за ринковою ціною.
Ще одним ходом маркетологів в цей день є акції 1 + 1 = 3, тобто три речі за ціною двох. Така пропозиція дійсно виглядає привабливо для потенційного покупця, але головне не забувати, що в ціну двох товарів, вже включена ціна третього. Така сама ситуація з “купуй 4 штуки– 5-та в подарунок”.
Багато людей в Чорну п’ятницю для покупок використовують інтернет, але не завжди це безпечно, тому що в такий шалений бум знижок можна потрапити на шахраїв.
Тому перед покупкою в інтернет-магазині потрібно уточнювати інформацію про продавця:
- місце знаходження торгової точки чи юридична адреса;
- найменування магазину;
- терміни доставки;
- відомості про товар та його характеристики;
- гарантійні зобов’язання;
- точна вартість товару.
Особливу увагу потрібно приділяти можливість післяплати, адже шахраї оманливими пропозиціями у мінус 90% наживаючи на довірливих людях, які оплачують товар на перед. Крім того, важливо переглядати рейтинг та читати відгуки.
В період цінопаду, потрібно бути надзвичайно обачним, адже привабливі знижки та акції, можуть бути лише маркетинговим кроком рекламодавців, а ціни на деякі групи товарів вже зі знижками можуть бути завищені.
Також маркетологам потрібно звертати особливу увагу на створену рекламу, щоб не порушити закон.
Згідно з Законом України «Про рекламу», «знижка» – це тимчасове зменшення ціни товару, яке надається покупцям (споживачам). Рекламна інформація про знижки повинна відповідати певним вимогам:
- реклама про знижку цін на продукцію, про розпродаж повинна містити відомості про місце, дату початку і закінчення знижки цін на продукцію, розпродаж, а також про співвідношення розміру знижки до попередньої ціни реалізації товару. В аудіальних медіа така реклама повинна містити зазначення джерела інформації, з якого можна дізнатися про умови надання знижок або проведення розпродажу;
- реклама про проведення конкурсів, лотерей, розіграшів призів, заходів рекламного характеру тощо повинна містити інформацію про строки та місце проведення цих заходів та вказувати інформаційне джерело, з якого можна дізнатися про умови та місце проведення цих заходів;
- у рекламі забороняється використовувати засоби і технології, які справляють вплив на підсвідомість споживачів реклами.
Вище вказані вимоги також розповсюджуються і на інші види реклами, також мовою реклами є державна мова. Тому використання термінів «SALE», «BLACK FRIDEY» і тощо можливо тільки за наявності правового захисту відповідно до законодавства про охорону прав інтелектуальної власності.
У випадках, коли реклама розповсюджується з порушенням вимог Закону України “Про рекламу”, слід звертатись до Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області за телефоном (0342) 528398.
Залишайтеся на зв’язку! Ми у Facebook, Instagram, Telegram.
Надсилайте свої новини нам на пошту: informator.ivanofrankivsk@gmail.com
Телефонуйте за номером 096 989 60 87