Івано-Франківськ До сайту

Міський голова Івано-Франківська прозвітував перед громадою за 2024 рік: ФОТО та ВІДЕО

Руслан Марцінків

24 листопада відбувся звіт мера перед громадою про 2024 рік. Почався він з ароматної кави та солодощів у фоє обласної філармонії імені Іри Маланюк, якими гостили всіх присутніх й здебільшого — пенсіонерів. Загалом захід тривав дві години й Інформатор розповідає, про що звітував очільник громади. 

Пише Інформатор Івано-Франківськ, побувавши у філармонії.

На початку події присутнім презентували відео, де йшлося про пріоритети громади на 2024 рік. Коротку вижимку про згадане наводимо тезисно:

Нагороди з рук мера отримали “Люди року” – освітяни, працівники комунальних підприємств, представники духовенства, волонтери, підприємці, військові, мовні волонтери та інші. Повний перелік нагороджених шукайте за покликанням.

Підтримати очільника міста прийшли і його підлеглі, зокрема перший заступник міського голови Вікторія Сусаніна, начальник управління капітального будівництва виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради Роман Галіпчак, заступники міського голови Микола Вітенко та Михайло Смушак, директор ДКП “Електроавтотранс” Віталій Голутяк, директор Департаменту архітектури й містобудування Орест Кошик та інші. Також до події долучилась й франківська нардепка-“свободівка” Оксана Савчук, до слова, однопартійниця Руслана Марцінківа.

В центрі зліва — Оксана Савчук, справа — Вікторія Сусаніна

Михайло Смушак, позаду — Микола Вітенко

Наприкінець до мера надійшла “кореспонденція” – записки із запитаннями від присутніх. Десь міського голову хвалили, десь — критикували. Найчастіше питали про транспорт, котельні та питання благоустрою міста.

Зокрема скаржились на брак тролейбусі та автобусів на Пасічній, на що Руслан Романович відповів:

“Ми не можемо собі дозволити купити відразу 40-50 автобусів тому ми стараємось це перекривати допомогою, яку дають нам міжнародні наші партнери, зокрема нещодавно приїхали тролейбуси Skoda, які нам подарувало місто Єлгава, чеський. Наступного року плануємо мати 9 дуобусів… це і тролейбуси, і автобуси”. Як каже мер, в умовах війни робити коштовні закупівлі немає можливості.

Також містяни вчергове нарікали на котельню на вулиці Індустріальній.

“Чому котельні містяни віддані в приватну власність, люди золотого віку без опалення ганьба” – звернулись до мера. На це він відповів наступне:

“У нас немає в приватній власності котелень, всі котельні у власності громади, окрім котельні Індустріальної. Індустріальна у 2007 році відійшла у приватну власність. Я теж обурююся цим фактом, але ми кожного року робимо так, щоб поступово відключати споживачів від котельні, будувати нові котельні. Цього року ми побудували котельні на вулиці Національної гвардії, нещодавно побудували котельні на вулиці Ірини Фаріон (колишня Гвардійська) для дитячого садочка “Кобзарик”. У нас залишається 46 будинків, які мають відключити від централізованого опалення. Наступного року ми даємо також кошти по 50 тисяч гривень на переключення і перехід на індивідуальне опалення. Цього року такою послуги скористалося близько тисячі мешканців нашого міста. Я вірю, я вірю за наступний рік ми повністю відмовимось від цієї приватної котельні на Індустріальній. Всі решта котелень є у власності територіальної громади”.

Також міського голову попросили дати вказівку щодо ремонту на вулиці Мазепи 42, скаржились на неробочі водоколонки, дякували меру й зокрема запитали, хто має право харчуватися у шкільних їдальнях, крім учнів та освітян. Останнє розвеселило зал та Марцінківа. Відео шукайте у нашому телеграм-каналі.

Відповіді на інші запитання опублікуємо згодом на нашому сайті та в соцмережах.

Читати також: Які статки в керівника окружної прокуратури Івано-Франківська: аналіз декларації за 2023 рік

Дарія Нагорна

Залишайтеся на зв’язку! Ми у Facebook, Instagram, Telegram.

Надсилайте свої новини нам на пошту: informator.ivanofrankivsk@gmail.com

Телефонуйте за номером 096 989 60 87