Аварія на Чорнобильській АЕС стала подією, що назавжди змінила світ. У 39 роковини трагедії пропонуємо добірку книг, які через живі свідчення і факти допомагають не забувати найголовнішого — людські історії за цифрами та звітами.
Розповідає Інформатор Івано-Франківськ покликаючись на Vogue.
“Чорнобильська молитва” Світлана Алексієвич
Нобелівська лауреатка Світлана Алексієвич створила книгу на основі сотень інтерв’ю з ліквідаторами, пожежниками, вченими та їхніми родинами. “Чорнобильська молитва” — це документальна розповідь про особисті трагедії та переживання людей, що опинилися в епіцентрі катастрофи. Книга справила великий вплив навіть на авторів серіалу “Чорнобиль”. В Україні видання вийшло у перекладі Оксани Забужко у видавництві “Комора”.
“Чорнобиль. Історія катастрофи” Адам Гіггінботам
Британський журналіст Адам Гіггінботам відтворив події ночі вибуху на ЧАЕС майже похвилинно, використовуючи раніше недоступні документи та інтерв’ю зі свідками. Книга стала бестселером The New York Times і Times у 2019 році та була відзначена премією Карнегі за літературу й публіцистику.
“Чорнобиль 01:23:40” Ендрю Лізербарроу
Фахівець з історії ядерної енергетики Ендрю Лізербарроу поєднав у своїй книзі тревелог, хроніку і наукове дослідження. Він провів місяці в Чорнобильській зоні, збираючи матеріали для точної й доступної реконструкції подій 1986 року. До видання увійшли 45 авторських світлин сучасної Прип’яті та ЧАЕС.
“Чорнобиль” Юрій Щербак
Український епідеміолог і письменник Юрій Щербак у 1987 році видав першу художню книгу про катастрофу. Спираючись на власний досвід спецкора “Літературної газети” та численні інтерв’ю з ліквідаторами, військовими і науковцями, Щербак запропонував український погляд на події, відмінний від офіційних радянських версій.
Читати також: Чорнобильcька катастрофа: цифри, вплив на Прикарпаття й задокументована трагедія
Залишайтеся на зв’язку! Ми у Facebook, Instagram, Telegram.
Надсилайте свої новини нам на пошту: informator.ivanofrankivsk@gmail.com
Телефонуйте за номером 096 989 60 87