Інформатор Івано-Франківськ

РЕКЛАМА

Безпечний секс: як правильно вибрати контрацепцію і зменшити ризики

Безпечний секс — це мінімальний ризик заразитися інфекціями, що передаються статевим шляхом (ІПСШ) та уникнути небажаної вагітності. Безпечним вважається статевий контакт, який не передбачає обмін рідин між партнерами (сперма, вагінальні виділення, кров).

Як передаються інфекції

Багато ІПСШ передаються не лише через проникнення, а й через контакт слизових оболонок, сперми, вагінальних рідин, шкіри — якщо є висипи чи подряпини.

Такі хвороби, як: ВІЛ, хламідіоз, гонорея, сифіліс та вірус папіломи людини (ВПЛ) передаються через:

  • оральний, вагінальний, анальний секс;
  • обмін секс-іграшками без захисту.

Найбільш надійний спосіб уникнути інфекцій — відмова від сексу. Далі за рівнем безпеки йде взаємна мастурбація, поцілунки, обійми, масаж, секстинг (еротичне листування) та інша інтимність без фізичного контакту.

Що стосується сексу із партнером, то найбільш безпечним вважається секс між людьми, які не мають ІПСШ, використовують презерватив і перебувають у взаємно моногамних стосунках.

Захист від ІПСШ

Щоби зменшити ризик зараження інфекціями під час сексу варто дотримуватися рекомендацій.

  1. Презервативи — надійний варіант якщо йдеться про інфекції та небажану вагітність. Є безліч засобів зовнішньої контрацепції: презервативи One, ультратонкі, ароматизовані, збільшені, зі смаком, головне — вибрати найкращий для себе варіант.
  2. Латексні серветки — для безпечного орального сексу.
  3. Власна уважність, коли помічаєш у партнера виразки, висип — не варто сподіватися на «будь що буде».
  4. Регулярна перевірка здоров’я. Нормальна практика пройти тести на виявлення ІПСШ перед початком стосунків.

Регулярно потрібно відвідувати лікарів, якщо немає постійного сексуального партнера. Незахищений статевий акт — привід для позапланового візиту до гінеколога чи андролога. Деякі інфекції не проявляються в чоловіків або протікають безсимптомно, а в жінок виникають гострі симптоми. Ідеальний варіант відвідувати лікарів разом або показати результати аналізів одне одному.

Окрему увагу слід приділити вакцинації. Щеплення проти вірусу папіломи людини (ВПЛ) та гепатиту B – це важливий і надійний метод профілактики інфекцій, які можуть мати серйозні наслідки. Вакцинація рекомендована ще в підлітковому віці, однак може бути ефективною і в дорослому. Це доповнення до бар’єрних методів захисту, яке значно знижує ризик захворювання на рак шийки матки, деякі форми онкології у чоловіків та хронічні захворювання печінки.

Презервативи – один з варіантів захисту від венеричних захворювань

Презервативи — простий та відомий спосіб захиститися від хвороб і небажаної вагітності.

Важливо знати кілька правил:

  • перевіряй термін придатності;
  • не тримай у гаманці чи бардачку — вони псуються;
  • не розмотуй заздалегідь;
  • завжди використовуйте новий для кожного акту, навіть якщо змінюєш тип сексу (наприклад, з анального на вагінальний).

Жоден презерватив не гарантує 100% захисту. Однак якщо дотримуватися інструкції та правильних умов зберігання, шанси захворіти чи завагітніти мінімальні.

Безпечний секс — це ще і право говорити «ні». Навіть якщо кохаєте людину, приймаєте його компліменти та ніжність, ви не зобов’язані робити те, до чого не готові. На початку нового знайомства важливо пам’ятати про себе. Зустрічайтеся в безпечних місцях, повідомляйте друзям, куди йдете. Це не паранойя, а турбота про себе і власне здоров’я.

Залишайтеся на зв’язку! Ми у Facebook, Instagram, Telegram.

Надсилайте свої новини нам на пошту: informator.ivanofrankivsk@gmail.com

Хочете рекламу? Телефонуйте за номером 063 746 83 00

Нагору