У той час, коли традиційні коти та собаки досі залишаються улюбленцями багатьох, все більше мешканців Івано-Франківська обирають для себе мініатюрних гризунів — хом’яків, а подекуди — й декоративних щурів. Що варто знати про цих істот перед покупкою і як облаштувати для них найкращі умови розповідаємо далі в матеріалі.
Пише Інформатор Івано-Франківськ
Про хом’яків нашим журналістам розповіла працівниця магазину “Брідер” Олена. За склом вітрини з тваринами можна помітити три пухнастих клубочки — це сирійські хом’яки. Вони вирізняються саме кучерявою шерстю.
Олена ділиться, що життя в цих гризунів триває всього три роки, а за хороших умов – 3,5. Хом’яки є нічними створіннями, тому майбутнім власникам варто врахувати такий життєвий ритм й подумати про те, як організувати комфортне співіснування.
“Бігають, дуже активні, постійно щось гризуть, постійно. Обов’язково (ред. потрібен) камінь для сточування зубів або крейда, бо в них все життя ростуть зубки”, – розповідає фахівчиня.
Також однією з важливих потреб є простора клітка, в якій гризун зможе багато рухатися. Додатково для цього рекомендують придбати колесо для хом’яка.
В клітці обов’язково мають бути:
- свіжа водичка;
- спеціалізований корм;
- сезонні овочі та фрукти;
- тільки сухарі (свіжий хліб категорично заборонений);
- сіно в клітці.
Вже з місячного віку хом’яка відлучають від матері й він може вирушити до своєї майбутньої родини. Далі гризуна потрібно приручати:
“І він привчається до рук ідеально. Коли він потрапляє в родину, йому потрібно, щоб його брали на ручки, інакше він здичавіє та буде кусати”, – каже Олена. Фахівчиня також демонструє, як правильно брати хом’яка на руки — долонею знизу. У жодному разі не можна «накривати» тваринку зверху, інакше вона сприйматиме вас як хижака.
Також на сьогодні неабияку популярність здобувають декоративні щури. З численних публікацій у відкритих джерелах можна зробити висновок — щури мають значно вищий інтелект, ніж хом’яки, і швидко звикають до господаря, легко піддаються дресуванню. Ці тваринки не мають нічого спільного з вуличними родичами й виведені спеціально для домашнього утримання. Вони охайні, товариські та абсолютно безпечні для людини.
Загалом щурі мають схожі потреби, які і їхні безхвості родичі, проте заздалегідь радимо проконсультуватись з фахівцями, щоб вашій тваринці було максимально комфортно.
І пам’ятайте, кожне живе створіння — це велика відповідальність навіть до найменшого улюбленця. Ваше завдання — забезпечити його всім необхідним, а насамперед — безпекою.
Бажаємо вам свідомого pet parenting — турботи, яка базується на любові та розумінні потреб вашого улюбленця.
Читати також: Сезон смаків у Франківську: скільки коштує молода картопля, редиска і спаржа?
Підписуйтесь, щоб частіше бачити наші новини.
Залишайтеся на зв’язку! Ми у Facebook, Instagram, Telegram.
Надсилайте свої новини нам на пошту: informator.ivanofrankivsk@gmail.com
Телефонуйте за номером 096 989 60 87