Інформатор Івано-Франківськ

НОВИНИ ІВАНО-ФРАНКІВСЬКА

Порівнюємо ціни на паркування в Івано-Франківську з цінами в інших містах | де дешевше?

Паркування в Івано-Франківську

Нещодавно заступник міського голови Івано-Франківська Михайло Смушак в прямому радіо ефірі натякнув на ймовірне збільшення цін на паркування в місті. За його словами, 10 гривень за годину — це занадто мало. Тож Інформатор вирішив дослідити, скільки коштує паркування в обласних центрах заходу України та кількох містах області аби порівняти їх з цінами Івано-Франківська. Що з того вийшло та чи справді 10 гривень — це замало — читайте в матеріалі.

Недільна аналітика від Інформатор Івано-Франківськ 

10 липня в ефір програми “Мер в четвер” на радіо “Західний Полюс” замість мера прийшов його заступник Михайло Смушак. Серед тем до обговорення було і болюче для містян питання про кількість паркомісць у центрі, коментуючи яке пан Михайло сказав наступне: “Ми розуміємо, що 10 гривень за одну годину паркування на сьогоднішній момент бути не може. Бо, наприклад, літр бензину = 61 грн, а парковка = 10 грн. Так не має бути. Парковка в місті має коштувати мінімум 50% від вартості літра бензини”. 

Питання, чому Михайло Володимирович в процесі прогнозування цін за паркування опирається на ціну за пальне (а не на середню зарплату, прожитковий мінімум, ціну за метр землі в центрі, вартість споживчого кошика чи будь-який інший не прямий параметр оцінки вартості життя) в ефірі, на жаль, не було підняте. Проте ця цитата спонукала нас дослідити, скільки коштує паркування в інших обласних центрах західної частини України та в інших містах Прикарпаття. Результатами ділимось нижче.

Почнемо з Чернівців. За даними видання Молодий Буковинець (стаття від 01.03.2025) ціни на паркування в центрі (у першій зоні) міста становить 20 гривень за годину.

У Львові тема зонування міста для визначення ціни вартості паркування також актуальна. На сайті міської ради виведено наступні тарифи:

  • Спеціально обладнані майданчики у І-ій зоні паркування (вул. Валова, Вернісаж): вартість – 45 грн/год
  • Майданчики для паркування у І-ій зоні паркування: вартість – 35 грн/год
  • Майданчики для паркування у ІІ-ій зоні паркування: вартість – 25 грн/год
  • Майданчики для паркування у ІІІ-ій зоні паркування: вартість – 20 грн/год
  • Майданчики для паркування у ІV-ій зоні паркування: вартість – 15 грн/год
  • Майданчики для паркування у V-ій зоні паркування: вартість – 45 грн/год
  • Майданчики для паркування туристичного автотранспорту – 95 грн/год

Порівнювати Франківськ зі Львовом, звісно буде не надто коректно, але ідея зонування виглядає доволі робочою. Тим часом в Тернополі, згідно зі статтею онлайн медіа “20 хвилин” від 7 серпня 2024 року, працює загалом 16 платних парковок. Вартість однієї години паркування всюди однакова — 15 грн/год. Штраф за неоплату складає 20-кратний розмір від вартості години паркування, тобто 300 гривень.

З іншого боку області, в туристичному Ужгороді, згідно з квітневою статтею Суспільне Ужгород, вартість паркування складає 25 гривень за годину. Оплата стягується із 8-ї до 19-ї години у будні, у вихідні — безплатно. Тариф погодинний, перші 10 хвилин — безплатно.

За таким же прайсом працює й перша муніципальна парковка в місті Рівне. Згідно статті Суспільне Рівне від 11 березня 2025, на парковці біля центрального ринку вартість однієї години становить 25 гривень. У нічний час, з 20:00 до 8:00, паркування безплатне. Також водії можуть скористатися 10-хвилинним безплатним паркуванням.

В сусідньому Хмельницькому, де нещодавно анонсували відкриття додаткових зон для платного паркування, за даними Суспільне Хмельницький (стаття від 28 травня 2025), ціна за годину паркування становить 15 грн.

Найнижчу ціну, серед перерахованих обласних центрів, донедавна платили за паркування в Луцьку – 10 гривень/година. Проте, згідно зі статтею Суспільне Луцьк від 11 червня 2025, на двох вулицях вартість паркування за годину зросла до 20 грн (на вулиці Кривий Вал) та до 15 гривень (вул. Карпенка-Карого).

"Безбар'єрне" паркування на... тротуарі в Калуші | ФОТОФАКТ

Приклад безплатного паркування в Калуші: фото Інформатор Калуш

Тепер повернемось до Прикарпаття. Для тих, хто досі не цікавився цінами на паркування в Івано-Франківську, окреслимо коротко: згідно з оновленим графіком від 1 квітня 2025, з понеділка до суботи парковки працюють з 08:00 до 20:00, що на три години довше, ніж раніше (09:00–18:00). На неділю майданчики зачиняються. Вартість паркування становить 10 грн/год, при цьому перші 10 хвилин – безкоштовні.

Неподалік, в Надвірній, з 20 січня 2025 року вартість паркування у центральній частині міста становить 20 гривень за годину. Плата для учасників бойових дій складає 5 гривень за годину, особи з інвалідністю можуть користуватись паркінгом безоплатно.

В Коломиї за годину паркування на платних стоянках треба сплатити 10 грн. Безкоштовно можна залишати авто в будні з 19:00 до 8:00, а також в неділю.

В Калуші ж муніципальних парковок на разі немає взагалі. Це питання давно обговорюється, але поки так і не дійшло до втілення на практиці. Зате, по місту доволі часто трапляються порушення правил паркування, одного тижня, наприклад, зафіксували їх аж 45. Цікаво, чи вплине на поведінку водіїв наявність платних місць для паркування в майбутньому.

Замість висновків. Справді, виглядає, що ціна за годину паркування в авто в Івано-Франківську доволі демократична. Проте для підняття тарифу цього не достатньо. Адже будь-які зміни в розцінках, як і створення тарифів загалом, мають опиратись на реальні дані по витратах і показники планування – куди і як будуть витрачати отримані від паркування прибутки.

Підписуйтесь на нас в Google новинах, щоб не пропустити головне.

Читайте також: Паркування у Франківську стане дорожчим? У міськраді кажуть – 10 грн не актуально

У Франківську скорочують маршрути через брак водіїв: частину автобусів не випускають

Залишайтеся на зв’язку! Ми у Facebook, Instagram, Telegram.

Надсилайте свої новини нам на пошту: informator.ivanofrankivsk@gmail.com

Телефонуйте за номером 096 989 60 87

Нагору