Цих вихідних ми пропонуємо вам прочитати цікаві книги про наше місто. Вулиці, будівлі, невідомі провулки, події… Місто приховує багато.
Інформатор зібрав для вас книги, які точно варті уваги.
“Івано-Франківськ на давній поштівці”
Книга вийшла у 2011 році у видавництві “Лілея-НВ”. Тут ви знайдете давні листівки з нашим містом – усі з колекції Зеновій Жеребецького.
Це видання – просто любов для любителів Станиславова.
“Станиславів буденний і святковий” Олени Бучик
Книга побачила світ чотири роки тому у видавництві “Лілея-НВ” у серії “Моє місто”.
Це побутово-звичаєвий путівник, де краєзнавиця, перекладачка і журналістка розповідає різні історії, які ставалися у місті.
Наприклад, як у місті сто років тому святкували Водохреща, Великдень чи Івана Купала, які цікаві гості приїжджали сюди, а чи як у місті сто років тому хліб подешевшав. Це все дуже цікаві оповідки.
“Щоденник зі Станіслава (1941-1943 рр) Юліуша Фоєрмана
Книга вийшла у 2009 році в серії “Моє місто” від “Лілеї-НВ”.
Це свідчення автора про євреїв у період нацистської окупації і справді вартісне джерело для вивчення історії міста. Книга про створення і загибель гетто у нашому місті, спроби порятунку та інше. Записи у щоденнику обриваються у 1944 році навесні.
“Пам’ятки історії та культури Івано-Франківська”
Книга у двох томах, її створили під час підготовки тому загальнодержавного видання “Звід пам’яток історії та культури України. Івано-Франківська область”. Перший том вийшов у 2015 році, другий – у 2016 році.
Тут розповідають про знакові і меморіальні місця, пам’ятники, будинки, церкви.
“Новітні будинки Станиславова” Владислава Цесельського
Автор – відомий публіцист, історик, дослідник архітектури. У 1881 – 1882 роках він працював редактором “Голосу станиславівського”, потім редактором газети “Кур’єр станиславівський”. Саме там і вийшов його цикл нарисів “Новітні будинки Станиславова”.
Книга побачила світ чотири роки тому. Вона переносить нас у 1892 рік і розповідає про тогочасні нові будівлі. Книга доповнена давніми листівками та сучасними світлинами. Упорядник – краєзнавець Іван Бондарев.
“Слідами забутих пам’ятників” Івана Бондарева
Ще одна книга із серії “Моє місто”, вийшла у 2014 році. З неї ви дізнаєтеся про пам’ятники міста усіх часів і епох. Наприклад, ви знали, хто відбив носа Міцкевичу? Або ж що це за білі статуї можна побачити у центрі міста? Про це та багато іншого – у книзі.
Цікаве про Франківськ можна прочитати і в серії “Цікава історія” від видавництва “Discursus”.
Так вийшли друком три видання:
“Станиславів: Віднайдені історії”
Поринаємо в історію міста середини 18 ст. Матеріал викладений у формі окремих науково-популярних статей.
“Станиславівщина: Віднайдені історії”
Тут історії про сттаниславівські гроші, статуетки з Пацикова, лещетарство в Карпатах, голокост у Коломиї, гуцульське Різдво та інші.
“Військові некрополі Станиславова – Івано-Франківська (1809-2020)”.
Книги можна знайти в книгарнях “Є”, “Букіністі” та видавництва “Лілея-НВ”.
Залишайтеся на зв’язку! Ми у Facebook, Instagram, Telegram.
Надсилайте свої новини нам на пошту: informator.ivanofrankivsk@gmail.com