Інформатор Івано-Франківськ

ЖИТТЯ

Ютуб вихідного дня: день хрещення Київської Русі – історичні факти і не тільки

Сьогодні в Україні відзначається День хрещення Русі, на честь найважливішої релігійної події в нашій історії. У церквах у це свято відбуваються богослужіння на честь князя Володимира Великого. А у 2022 році за рішенням Верховної Ради цього дня було встановлено свято День української державності.

У День хрещення Київської Русі Інформатор підготував цікаві відео про цю подію.

Цього року вперше Православна церква України святкуватиме День хрещення Київської Русі 15 липня. Цей день офіційно запроваджений указом президента 25 липня 2008 року. Дату приурочили до дня пам’яті святого рівноапостольного князя Володимира, яку церква відзначала 28 липня. Після переходу Православної церкви України на новоюліанський календар дату змінили. Яка історія свята та його значення в історії, — докладніше в сюжеті.

До свята Володимира, Дня Хрещення Київської Русі та Дня Української Державності нагадаємо про великого правителя. У Історичній правді ви дізнаєтеся:

  • Як затятий язичник навернув у християнство цілу державу?
  • Українець, білорус, чи росіянин — ким був Володимир Великий?
  • Чи справді саме він першим запровадив християнство на Русі?
  • Вбивства, підкупи та залякування — як з такими рисами Володимир став головним християнином.

Святий Володимир Великий — великий князь київський (979—1015), князь новгородський (970—988). Хреститель Русі. Наймолодший (позашлюбний) син київського князя Святослава Ігоровича від коханки-ключниці Малуші (імовірної дочки древлянського князя Мала). Онук київської княгині Ольги, батько київського князя Ярослава Мудрого. Молодший брат і наступник київського князя Ярополка Святославича. Захопив київський престол після міжусобної боротьби з братом (977—979). Приєднав до своєї держави землі в’ятичів (982), ятвягів (983), радимичів (984), білих хорватів (981). Воював проти булгарів (985), греків (988), вірменів (1000), поляків (1001), печенігів (996, 1015). Охрестився під іменем Василь, християнізував Русь 988). Встановив Київську митрополію Константинопольського патріархату. Розширив межі столиці Києва, збудував Десятинну церкву (996). Першим із руських князів розпочав карбувати власну золоту монету. Заснував Володимир (988), Переяслав (992) та інші міста. Використовував особистий знак «тризуб», що став у ХХ столітті гербом України. Помер у Берестовському палаці за Києвом. Канонізований Католицькою і Православною церквами як рівноапостольний святий. Національний герой України. Прізвиська — Великий, Святий, Хреститель, Красне-Сонечко тощо.

 

Розповідають про те, як сусіди з-за поребрика віджимали в нас релігійну історію. Яка справжня історія хрещення? Чому Москва ніколи не була “Третім Римом” і звідки це взялося? Як церква стала оплотом російського імперства?

Інформатор радить довіряти перевіреним джерелам та не довіряти пропаганді та ІПСО з-за поребрика.

 

Нагору